Особливості реалізації лісоматеріалів в Україні

В 2020 році був запущений експериментальний проект, націлений на те, щоб усунути корупцію з ринку деревини в Україні. З того часу для продажу цієї цінної сировини лісові господарства повинні користуватися електронними торгівельними майданчиками, акредитованими в системі Прозорро. Ці майданчики виконують однакові функції та мають однакові тарифи на свої послуги, але мають все ж деякі відмінності. По-перше, вони відрізняються якістю надання послуг (наприклад, консультаційних чи юридичних). По-друге, у них різний інтерфейс, тому на одних сайтах працювати просто, а на інших не дуже зручно.

Що треба знати про продаж деревини

Завдяки новому підходу, держава змогла ліквідувати велику кількість корупційних схем, що тривалий час існували на українському ринку деревини. Реалізація цієї сировини стала більш прозорою та контрольованою. Тепер стати покупцем деревини може будь-яка фізична чи юридична особа. Про це більш детально написано на цьому сайті https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-brus-suhostou-dlya-virobnichih-potreb-na-majdanchiku-tb-u/.

Наразі деревина продається на відкритих онлайн торгах, що проводяться через ЕТМ в системі Прозорро. Принцип роботи цієї системи наступний: вона представляє собою центральну базу лотів, що є активними на даний дас; за допомогою ЕТМ (електронних торгівельних майданчиків) проводяться онлайн торги. При цьому ЕТМ виконують багато функцій: інформаційну, консультативну, організаційну та інші.

Якщо раніше підприємцю потрібно було напряму домовлятися з постачальником деревини – посадовцем, що міг користуватися своїм службовим становищем, то зараз це робити не потрібно. Придбати необхідний лот можна на умовах, що будуть рівними для усіх. При цьому не потрібно буде давати хабар чи домовлятися з посадовою особою іншим чином.

Зараз через систему Прозорро.Продажі та акредитовані в ній ЕТМ можна придбати такі види деревини: сосну, ялину, ялицю, дуб, клен, березу, вільху та інші. При цьому деревина є різного сорту, у тому числі і технічна деревина та дрова.

Головними покупцями цієї сировини є українські та зарубіжні підприємства, діяльність яких пов’язана з деревообробною, будівельною чи паперовою промисловістю. Але також придбати деревину можуть і фізичні особи. Так як онлайн аукціони є відкритими, то прийняти в них участь можуть усі бажаючі.

Related Post

Преимущества шкафов купе

Современные шкафы купе не просто так пользуются высоким уровнем популярности. На самом деле этот элемент интерьера может оказаться максимально интересным и позволит вам рационально использовать свое помещение. Хотя стоит признать,

Продам пиловник сосни на біржі

Згідно з постановою, прийнятою Кабінетом Міністрів у грудні 2019, кожен масштабний лісовий аукціон в Україні буде проводитися на електронному майданчику УЕБ. Основна причина — відсутність прозорого та надійного механізму продажу

Частые причины поломки сельхозтехники

На данный момент есть довольно-таки много предпринимателей, которые заняты в сфере сельского хозяйства. Вам важно быть более внимательным к данному вопросу и стараться отнестись к нему со всей серьезностью, ведь