Як змінився ринок деревини в Україні за останні роки

До 2020 року в Україні не було чіткого законодавчого регулювання ринку деревини, із-за чого ця цінна сировина продавалася посадовими особами по прямим договорам на основі тіньових схем та домовленостей. Державна скарбниця не наповнювалася, а цінний український ресурс продавався «своїм» на основі хабарництва. Тому перед владою стояло гостре питання щодо розробки чітких правових норм регулювання цього ринку.

І ось в лютому 2020 року почав діяти пілотний проект, що стосувався запровадження системи електронних відкритих торгів, де буде продаватися деревина та інше держмайно. З того часу вдалося ліквідувати багато застарілих корупційних схем та зробити ринок деревини більш прозорим.

Наразі всі види деревини, що може використовуватися для промислового призначення, продаються через систему Прозорро.Продажі. Хоча в цій системі немає технічної можливості для організації аукціонів та їх проведення, цим займаються спеціалізовані торгівельні майданчики, такі як УУБ – Українська універсальна біржа. Для ознайомлення з особливостями реалізації лісоматеріалів в Україні варто перейти за цим посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-kruglyak-sosni-u-poltavi-na-prozorrosale/.

Введення системи електронних аукціонів дозволило вирішити багато болючих питань. Насамперед вдалося налагодити контроль продажу деревини державними лісовими господарствами. Також з’явилася можливість наповнити місяцеві бюджети. Відтепер ринок деревини в Україні регламентується законодавством.

Відкритість аукціонів означає, що прийняти участь у торгах можуть усі бажаючі. В свою чергу прозорість торгів забезпечується тим, що за їх ходом можуть спостерігати усі бажаючі, в тому числі преса та контролюючі органи. Завдяки цьому випадки шахрайства чи нечесної гри повністю виключаються.

Наразі українська деревина успішно реалізується по всій країні через онлайн торги. Для участі в них потенційним покупцям не потрібно їхати в інший регіон, так як знайти та придбати будь-яку деревину можна, не виходячи з дому. Крім цього, тут забезпечується рівність умов для усіх учасників.

Аукціони в системі Прозорро – це зручний, безпечний та ефективний інструмент для реалізації будь-якого державного майна, в тому числі і деревини. Завдяки тому, що система працює автоматично, якимсь чином вплинути на хід торгів чи їх результат не може ніхто.

Related Post

Грамотный выбор мебели для дома

Для того чтобы создать в доме высокий уровень комфорта, функциональности и практичности, нужно правильно определиться с выбором мебели. Грамотно выбранная мебель может многое рассказать о вкусе и даже о статусе

Чем обусловлена популярность изделий из металла

На данный момент все большей популярностью пользуются различные изделия из металла, которые приобретают для оборудования офисов, торговых точек, тренажерных залов и так далее. В этой статье мы поговорим о тех

ТОП-5 лучших букмекерских контор

Все не понаслышке знают, какую роль играет букмекерская компания в ставках на спорт. Имея даже идеальные познания в ставках и выбрав не совсем подходящую контору есть вероятность, что успеха в