Як змінився ринок деревини в Україні за останні роки

До 2020 року в Україні не було чіткого законодавчого регулювання ринку деревини, із-за чого ця цінна сировина продавалася посадовими особами по прямим договорам на основі тіньових схем та домовленостей. Державна скарбниця не наповнювалася, а цінний український ресурс продавався «своїм» на основі хабарництва. Тому перед владою стояло гостре питання щодо розробки чітких правових норм регулювання цього ринку.

І ось в лютому 2020 року почав діяти пілотний проект, що стосувався запровадження системи електронних відкритих торгів, де буде продаватися деревина та інше держмайно. З того часу вдалося ліквідувати багато застарілих корупційних схем та зробити ринок деревини більш прозорим.

Наразі всі види деревини, що може використовуватися для промислового призначення, продаються через систему Прозорро.Продажі. Хоча в цій системі немає технічної можливості для організації аукціонів та їх проведення, цим займаються спеціалізовані торгівельні майданчики, такі як УУБ – Українська універсальна біржа. Для ознайомлення з особливостями реалізації лісоматеріалів в Україні варто перейти за цим посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-kruglyak-sosni-u-poltavi-na-prozorrosale/.

Введення системи електронних аукціонів дозволило вирішити багато болючих питань. Насамперед вдалося налагодити контроль продажу деревини державними лісовими господарствами. Також з’явилася можливість наповнити місяцеві бюджети. Відтепер ринок деревини в Україні регламентується законодавством.

Відкритість аукціонів означає, що прийняти участь у торгах можуть усі бажаючі. В свою чергу прозорість торгів забезпечується тим, що за їх ходом можуть спостерігати усі бажаючі, в тому числі преса та контролюючі органи. Завдяки цьому випадки шахрайства чи нечесної гри повністю виключаються.

Наразі українська деревина успішно реалізується по всій країні через онлайн торги. Для участі в них потенційним покупцям не потрібно їхати в інший регіон, так як знайти та придбати будь-яку деревину можна, не виходячи з дому. Крім цього, тут забезпечується рівність умов для усіх учасників.

Аукціони в системі Прозорро – це зручний, безпечний та ефективний інструмент для реалізації будь-якого державного майна, в тому числі і деревини. Завдяки тому, що система працює автоматично, якимсь чином вплинути на хід торгів чи їх результат не може ніхто.

Related Post

Особливості реалізації лісоматеріалів в Україні

В 2020 році був запущений експериментальний проект, націлений на те, щоб усунути корупцію з ринку деревини в Україні. З того часу для продажу цієї цінної сировини лісові господарства повинні користуватися

Как удивить любимого, если вы далеко?

Опираясь на статистические данные, взяв за основу две тысячи девятнадцатый год, средняя заработная плата граждан по Украине составляет примерно 10500 гривен. Этот расчет производится в целом несмотря на то, что

Принципы работы аппаратов плазменной резки

При необходимости выполнения точного реза рекомендуется выбрать плазменный резак. Это оборудование специального назначения, способное работать с различными типами сплавов и металлов. Плазморез обеспечивает качественный точный рез, не нуждающийся в дополнительной